Pružamo proizvode renomiranih proizvođača kamera
Sustavima video nadzora podrazumjevaju se sustavi izgrađeni na način da omogućavaju u najširem smislu vizualni kontakt jednoga mjesta sa nekim drugim mjestom.
Danas većina ljudi uopće niti ne razmišlja o sustavima videonadzora, koji se nalaze u bankama, na ulicama, u školama, te raznim drugim ustanovama. Nadzorne kamere nisu oduvijek imale tako široku primjenu. Sistemi za videonadzor vrlo su popularni svugdje u svijetu, a naročito u Americi, Velikoj britaniji i Kini. Danas se internet i ostala sredstva bežične komunikacije mogu koristiti svugdje u svijetu. Sistemi videonadzora imaju široku primjenu, kako kod kuće tako i na radnom mjestu, a sve u cilju dosezanja visokog stupnja sigurnosti. Napredovanje tehnologije, masovna proizvodnja i porast osjećaja nesigurnosti doveli su do sve većeg zanimanja javnosti za primjenu sustava video nadzora. Danas je čak i zakonom određeno osiguranje banaka, kockarnica i mjenjačnica uz pomoć nadzornih kamera.
Zašto bi postavili videonadzor?
“Bolje spriječiti nego liječiti“– stara je narodna koja u slučaju videonadzora može glasiti i “bolje spriječiti, ali imati i mogućnosti liječiti”. Postavljanjem kamera u prostorije koje želite zaštititi odmah pri dolasku sugerirate svima kako je vaš objekt pod pojačanim nadzorom. Iako to neće odbiti sve koji su se zaputili s lošim namjerama, neki će zasigurno odmah odustati od dodatne gnjavaže. No zato ćete one koje nastave moći pratiti, a video snimku po potrebi iskoristiti prilikom dokazivanja zločina ili potraživanja naknade štete. S druge strane, jednostavno možete uočiti koliko su vaši zaposlenici doista zaposleni, te treba li im možda pojačanje ili je pak potrebno smanjiti radnu snagu kako bi se povećao profit.
Komponente sustava videonadzora
Snimanje slike i videozapisa potrebna je video kamera. Danas se obično koriste IP kamere za potrebe video nadzora, ali za puno sustava se i dalje koriste analogne kamere i snimači
Putem kablova se slika koju je snimila kamera šalje do snimača. Za IP kamere se koriste UTP kablovi, za analogne koaksijalni.
Snimač prima snimljeni video sa kamere te ga sprema na disk i prikazuje ga na spojeni monitor. Tzv. mrežnim snimačima moguće je pristupiti i putem mreže te vršiti pregled uživo ili pregled snimljenog materijala sa PC-a ili mobitela.
Za napajanje analognih kamera obično se koristi 12 VDC ispravljač. IP kamere najčešće podržavaju PoE te imaju mogućnost da ih se napaja putem mreže, ukoliko switch ili snimač ima na sebi PoE portove.
Pošto IP kamere i mrežni snimači koriste TCP/IP protokole za prijenos signala, za međusobnu komunikaciju potrebna je računalna mreža te uređaji poput routera i switcheva. Obično je postojeća računalna mreža i više nego dovoljna da podrži sustave videonadzora manje do srednje veličine.
Na računalo klijenta obično se instalira softver za pregled i upravljanje video nadzorom. Softver ovog tipa omogućuje prikaz videa uživo, pregled snimljenog materijala, upravljanje kamerama i snimačima… Mnogi proizvođači danas nude i pregled snimke putem aplikacije na mobilnom telefonu.
Proizvodi
Analogne kamere
Mrežne kamere
Snimači
Snimači nude prednosti upravljanja propusnošću i pohranom pomoću najnovije tehnologije kompresije H.265+ . Višenamjenski NVR-i imaju snažne mogućnosti, podržavajući razlučivost do 32 MP za snimanje. Izlaz ultra visoke razlučivosti do 4K sada je podržan na svim modelima NVR-a, od početnih do profesionalnih modela. Radi sigurnosti podataka, mrežni video snimači pružaju funkcije RAID, N+1 hot rezerve i ANR, osiguravajući stabilno i pouzdano video snimanje.